Announcement
Registration
PPC
Technical Data
Participants
Schedule
Results

Archive
New Spring Star 2015
New Winter Star 2016
New Spring Star 2016

Our competitions

rsoLogo

Participants

 

Pre-Chicks A (2010 and younger)
Girls
1. Helisa-Annabel Vestel (Juna)
2. Emilia-Michelle Korchavinina (A.Levandi)

Chicks A
(2008/2009)
1. Katarina Kalme (Oiler)
2. Helina Kull (Tartu)
Cubs A (2006/2007) 
1. Annabel Taaber (Tartu)
2. Evelin Kull (Tartu)
3. Sille-Riin Tali (Gliss)
4. Alesja Fomenkova (A.Levandi)
5. Marianne Must (A.Levandi)
6. Anastasia Olekhneva (A.Levandi)
Pre-Chicks B (2010 and younger)
Girls
1. Aliise Mikkel (Tartu)
2. Vinetta Ivannikova (Liibela)
Chicks B
(2009)
1. Alina Sudbina (Juna)
2. Anna Troitskaja (Juna)
3. Amelia Vassin (Juna)
4. Maria Eliise Kaljuvere (Gliss)
5. Marta Helena Prangel (Gliss)
6. Anna Aarma (Gliss)
7. Jelizaveta Trifonova (Pääsuke)
8. Lotta Alop (Tartu)

Chicks B
(2008)
Girls
1. Adeele Teivjõe (Gliss)
2. Eveliina Surikova (Gliss)
3. Herta Laug (Gliss)
4. Laura Simanauskaite (Liibela)
5. Johanna Maria Hansen (A.Levandi)
6. Kristina Golubeva (Pääsuke)
7. Aleksandra Sumarok (Pääsuke)
8. Sofia Russis (Pääsuke)
9. Elina Romanenko (Pääsuke)
10. Rahel Mäe (Tartu)
11. Matilda Koppel (Arabesk)

Cubs B (2006/2007) 
1. Jekaterina Serdjuk (Oiler)
2. Johanna Eliise Rahendi (Oiler)
3. Laura Liis Põld (Oiler)
4. Anna Žuravljov (Oiler)

Beginners A 
2012 and younger;
2010/2011;
1. Vilena Ivannikova'11
2. Maria-Michelle Barteneva
3. Margarita Kopõtina (Juna)
2008/2009;
1. Mia Maria Grišina (TIK)
2006/2007;
2003/2004/2005.


Beginners B 
2012 and younger;
1. Varvara Nesumajev
2. Valerija Degtjarjova
3. Mia Nataly Dzjuba
2010/2011;
1. Marie Vahar (Gliss)
2. Lenna Soosuu (Gliss)
3. Elisabeth Elmik (Gliss)
4. Rebeka Kaukver (Gliss)
5. Iris Vaher (Gliss)
6. Piia Luisa Männik (Gliss)
7. Teele Abner (Gliss)
8. Eva Angelina Klepikov
9. Jette Lee Baumann
10. Marianna Majerovits (Juna)
11. Anelija Jermolovits
12. Matvei Gladkihh (TIK)
13. Diana Tšernetsova (TIK)
14. Ksenia Semjonova (TIK)
15. Maria Manethe Irdoja (TIK)
16.

2008/2009;
1. Uku Soosuu (Gliss)
2. Anna Sofia Supin (Gliss)
3. Varvara Aleksejeva
4. Darija Ivanova
5. Emma-Meribell Liiva
6. Mariella Vaher (Gliss)
7. Lada Tšernetsova (TIK)
2006/2007;
1.
2003/2004/2005.


PreYoung Girls and Boys 2007 and younger
1. Olga Morozova (Juna)
PreYoung Girls and Boys 2005/2006
1. Katarina Lotta Võsu (Gliss)
2. Grete Rehe (Gliss)
Young Girls and Boys 2001-2004
1. Merili Fink (Gliss)
2. Reena-Rebecca Int (Gliss)

 


      e-post: jelena@juna.ee © 2008–2016 IK “Juna”